21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Inteligjencën

Një udhëzues i thjeshtë për të kuptuar Inteligjencën Artificiale

Gjatë muajve të fundit, chatbot-et, si ChatGPT, apo gjeneruesit e imazheve, si Midjourney, janë shndërruar me shpejtësi në një fenomen kulturor. Në këtë artikull,...

Komisioneri i BE-së: Europa është një vend ‘fantastik’ për të shpikur inteligjencën artificiale të turizmit!

Industria e turizmit mund të përfitojë nga aplikacionet e inteligjencës artificiale dhe Europa është vendi ideal për t’u zhvilluar, tha komisioneri i BE-së Thierry...

Parashikimi i zymtë i Stephen Hawking mbi inteligjencën artificiale

Stephen Hawking studioi gjatë gjithë jetës së tij të paarritshmen: ligjet që qeverisin universin. I tij është pretendimi se hapësira dhe koha kanë një...

“Rreziku i radhës për njerëzimin”, vetëvritet babai i dy fëmijëve pasi foli me Inteligjencën Artificiale

Një belg i martuar, baba i dy fëmijëve, ka vrarë veten pasi foli me një chatbot të Inteligjencës Artificiale për frikën e tij nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications