29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Investitorët

Bonot mbyllin vitin me presione rënëse, bien përsëri Yield-et – Rikthehen investitorët në ankandin e fundit të vitit 2023, interesat bien në 3.36%

Bonot e thesarit u janë rikthyer rënies në ankandin e fundit për këtë vit, duke konfirmuar mungesën e presioneve rritëse ndaj tyre. Në ankandin...

Ligj i ri për investimet e huaja – Mete, takim me investitorët e huaj: Orientim drejt sektorëve prioritarë

Së shpejti, Shqipëria do të ketë një ligj të unifikuar për investimet. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Ervin Mete, mori pjesë në eventin e...

Mete me investitorët e huaj: Po punojmë për një ligj të ri të unifikuar për investimet!

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Ervin Mete, mori pjesë në eventin e prezantimit të gjetjeve të anketimit të Shoqatës së Investitorëve të Huaj në...

“Rezerva” për ligjin e ri të energjisë – Mena: Mbështetja për investitorët, të garantojë çmime më të ulta për konsumatorin fundor

Skemat e mbështetjes për investiotorët, që parashikohen në projektligjin “Për nxitjen e përdorimit të energjisë nga burime të rinovuedshme” duhet të garantojnë një çmim...

Interesat e bonove të thesarit shënojnë ulje – Tërhiqen investitorët, Qeveria emeton 16.3 miliardë lekë, por blihen 10 miliardë!

Pas një rritje të pandërprerë që nga vera e këtij viti, për herë të dytë bonot e thesarit me maturim 12 mujor kanë shënuar...

Investitorët, interes për energjinë e erës – Pas 15 vitesh nga licenca e fundit, depozitohet aplikimi për central 50 MW

Pas një interesi në rritje për ndërtimin e centraleve diellore, investitorët po shfaqin interes edhe për energjinë e prodhuar nga era. Pranë Ministrisë së...

CFTC paralajmëron: SHBA duhet të forcojë rregullimin e aseteve dixhitale për të mbrojtur investitorët dhe konsumatorët

Shtetet e Bashkuara duhet të forcojnë rregullimin e tregtimit të aktiveve financiare dixhitale dhe mbikëqyrjen e platformave që kryejnë transaksione me to, tha në...

AKBN nxjerr për eksplorim 1 bllok nafte – Investitorët e interesuar mund të aplikojnë për bllokun 5 deri në mes të janarit

Agjencia Kombëtare e Burimeve Natyrore ka ndërmarrë një fushatë promovimi për blloqet e lira të kërkimit të naftës, teksa ka ofruar për eksplorim bllokun...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications