36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Japonia

20 herë më e shpejtë se 5G? Japonia zbulon pajisjen e parë 6G në botë!

Teknologjia ka përparuar ndjeshëm ndërsa lidhja e internetit është përmirësuar në mbarë botën. Ai mundëson që pajisjet dhe aplikacionet tona të bëhen më efikase...

“Shkarkon 80 mijë filma në 1 sekondë”, Japonia thyen rekordin për shpejtësinë e internetit

Inxhinierët në Japoni kanë vendosur një rekord të ri botëror për shpejtësinë e internetit. Shpejtësia në këtë rast është aq e madhe sa mund...

Japonia përgatitet të shkarkojë ujin nga uzina e Fukushimës në det!

11 vjet pas katastrofës së Fukushimës, Japonia po punon shumë për të kapërcyer sfidat e paraqitura nga uji i saj. Që nga cunami i...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications