36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

jashtëm

Planet për financimin e HEC Skavica – KESH gjen konsulentin e jashtëm, do vlerësojë aftësinë kredimarrëse të korporatës

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka shpallur kompaninë fituese që do të ofrojë konsulencën e jashtme financiare për projektin e hidrocentralit të Skavicës. Pas shpalljes së procedurës...

Qeveria nuk shfrytëzon rënien e euros për të shlyer borxhin e jashtëm, po merr më shumë hua

Qeveria nuk po e shfrytëzon rënien e euros për të shlyer borxhin e jashtëm… përkundrazi po e zgjeron atë. Të dhënat nga Ministria e...

Bie borxhi i jashtëm – Me 64 milionë euro në TI, qeveria fiton 15 milionë euro nga zhvlerësimi i euros dhe dollarit

Borxhi i Jashtëm Bruto i Shqipërisë gjatë tremujorit të parë të këtij viti ka rënë pranë nivelit më të ulët që prej tremujorit të...

Leku në kuota rekord, faktorë të brendshëm apo të jashtëm? – Agjentët: Po ndikojnë reshjet, KESH nuk po kërkon më valutë për blerje energjie

Ndërsa valutat kryesore kanë shënuar rënie të ndjeshme gjatë kësaj jave në tregjet ndërkombëtare, me shumë gjasa në pritje të vendimarrjeve shumë të rëndësishme...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications