30.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

ligj

Ligji për investimet strategjike, deri në fund të 2024-ës – “Rrëzohen” propozimet e Shalsit/ Po përgatitet një ligj integral

Ligji për investimet strategjike do të shtyhet deri në fund të viti 2024. Propozimet e deputetit socialist Eduard Shalsi janë rrëzuar nga komisionet parlamentare,...

Menaxhimi i burimeve ujore – Qeveria harton ligj të ri. Detyrim për plotësimin e kushteve të integrimit në BE

Menaxhimi i burimeve ujore do të kryhet përmes një ligji tërësisht të ri, teksa në Kuvend ka mbërritur drafti i propozuar nga qeveria. Sipas...

Ligj i ri për investimet e huaja – Mete, takim me investitorët e huaj: Orientim drejt sektorëve prioritarë

Së shpejti, Shqipëria do të ketë një ligj të unifikuar për investimet. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Ervin Mete, mori pjesë në eventin e...

Mete me investitorët e huaj: Po punojmë për një ligj të ri të unifikuar për investimet!

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Ervin Mete, mori pjesë në eventin e prezantimit të gjetjeve të anketimit të Shoqatës së Investitorëve të Huaj në...

“Minimumi jetik sot mbi 200 euro, të vendoset me ligj” – Deputetët e opozitës depozitojnë draftin në Kuvend: Asnjë qytetar nën kufirin e varfërisë

Deputetët e opozitës kanë depozituar në Kuvend një projektligj i cili parashikon llogaritjen e të ardhurave minimale për të përballuar jetesën dhe vendosjen e...

Sa peshë zë duhani i hapur në konsum? – Kërkohet ligj për taksimin e produktit të kultivuar

Qytetarët shqiptarë konsumojnë mesatarisht 3300 ton cigare në një vit, sasi në të cilën përfshihet duhan i kultivuar apo i hapur dhe cigaret që...

Qeveria, ligj të ri për objektet e konfiskuara – Ngrihet pranë Kadastrës Komisioni i Objekteve të Konfiskuara. Vendos nëse shiten, apo jo

Vakumet e shumta ligjore të krijuara nga Vendimi i Qeverisë për t’u konfiskuar ndërtuesve përmes kontratave 1 euro shtesat apo objektet pa leje, po...

Ligj i ri për investimet, çfarë parashikohet të ndryshojë? – Skemë e re ligjore unifikuese, evitohen kostot e shtuara gjyqësore

Qeveria synon që brenda këtij viti të finalizojë ligjin e ri për investimet i cili synon të përditësojë legjislacionin ekzistues të investimeve me standardet...

Të ndalohen me ligj zjarret në bujqësi, janë krim mjedisor – Projektligji, në Kuvend: Dëmtojnë turizmin, ndotin ajrin dhe rrezikojnë jetën e njerëzve

Është depozituar në Kuvend një projektligj i cili ndalon zjarrëvenien e tokave apo mbetjeve bujqësore, fenomen që ndodh ccdo vit në Shqipëri. Drafti është...

Asnjë familje nën minimumin jetik – Është e drejtë Kushtetuese, por e pasanksionuar me ligj. Të miratohet brenda 2023

Është depozituar në Kuvend një kerkese per interpelance e cila synon përcaktimin me ligj të minimumit jetik, i cili të zbatohet më pas rigorozisht...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications