18.5 C
Tirana
E diel, 25 Shkurt 2024

Crypto-t i njohim pak, por s’jemi prapa. Kemi një ligj – Akademiku Meka: Shkalla e njohjes, e ulët. Janë realitet i afërt, duhet të mësohen në shkolla

Duhen Lexuar

Akademiku Elvin Meka i konsideron kriptovalutat një realitet të afërt në tregjet financiare globale, ashtu si dhe në Shqipëri.

Ai thotë se shkalla e njohjes së tyre në vend është e reduktuar, por se kjo tendencë vërehet edhe në vende shumë të zhvilluara.

Zhvillim pozitiv për Mekën është se Shqipëria tashmë ka një ligj për crypto-t, në një kohë që shumë shtete ende nuk e kanë.

Sipas akademiku Elvin Meka, duhen marrë masat që crypto-t të studiohen në shkollat shqiptare.

Lorenc Rabeta/


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit