33.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

ligjevenes

Ligjvënësit e BE mbështesin ndalimin e shitjes së makinave me benzinë dhe naftë nga viti 2035

Ligjvënësit e Parlamentit Europian votuan të mërkurën për të mbështetur ndalimin efektiv të shitjes së automjeteve të reja me benzinë dhe naftë, duke nisur nga viti 2035, duke hedhur poshtë përpjekjet për të dobësuar propozimin për të përshpejtuar kalimin e Europës drejt automjeteve elektrike.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications