30.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

tirana

Tirana, destinacioni kryesor turistik për italianët – Raporti i Institutit Ekonomik Mastercard: Pas kryeqytetit shqiptar, Korfuzi dhe Parisi

Është kryeqyteti shqiptar Tirana, i ndjekur nga ishulli grek i Korfuzit dhe Parisi, në krye të destinacioneve turistike për italianët që do të udhëtojnë...

Tirana, çmimet më të larta në rajon për apartamentet – BSH: Pasuritë e patundshme, sektori ku u investuan më shumë gjatë 2023

Qendra  e Tiranës gëzon çmimet e banesave më të shtrenjta në krahasim me kryeqytet e tjera të vendeve të Ballkanit me një çmim prej...

Shqipëria gati si Suedia: 44% e energjisë nga burimet e rinovueshme – Tirana tejkalon objektivin e vendosur nga BE për energjinë e pastër

Ndonëse ende një vend anëtar i Bashkimit Europian, Shqipëria tashmë është në përputhje me objektivat e energjisë së rinovueshme që Brukseli ka vendosur për...

“Tirana Bank”, çmimet “Digital Growth Guru” – Dita e Hapur dedikuar “Mendësisë së Rritjes drejt Digjitalizimit Bankar”

Një Ditë e Hapur dedikuar “Mendësisë së Rritjes drejt Digjitalizimit Bankar” ishte aktiviteti më i fundit me stafin e Tirana Bank, drejtuar nga ekspertja...

Tirana Bank, sponsorizon laborator për studentët e FTI – Mustafa: Studentët partnerë të rrugëtimit drejt transformimit Digital

Edukimi është një nga shtyllat thelbësore të Përgjegjësisë Sociale së Tirana Bank. Sponsorizimi i laboratorit të IT në Fakultetin e Teknologjisë së Informacionit është...

Më shumë individë që përfitojnë pension familjar – Financohen nga buxheti i shtetit. Tirana mban peshën më të madhe

Numri i personave që përfitojnë pension familjar është rritur ndjeshëm në gjysmën e parë të vitit duke rënduar më shumë në buxhetin e shtetit....

Bsides Tirana, zhvillohet edicioni i dytë dedikuar profesionistëve të sigurisë kibernetike

Sulmet kibernetike të vitit të shkuar dhe kalimi i thuajse të gjitha shërbimeve publike në E-Albania ka nxitur si kurrë më parë nevojën për...

Tirana “kampione” e aksidenteve me makina e dëmshpërblimeve – Sigurimet për frymë, diznivel i fortë i kryeqytetit me qytetet e tjera të mëdha

Siç mund të merret lehtë me mend, Tirana është përgjegjësja kryesore e tregut të sigurimeve në vend, si sa i përket volumit të kontratave...

Tjetër linjë ajrore low cost. ‘Jazeera Airways’ fillon fluturimet nga Tirana. Tre fluturime në javë për të mirëpritur turistët

Jazeera Airways, linja ajrore low cost në Kuvajt, do të kryejë tre fluturime javore drejt Tiranës nga 27 Qershor 2023. Me këtë rrugë të...

Tirana rrit “epërsinë” në ekonomi – Me rritje edhe Durrësi e Vlora. 9 qarqe “tkurrin” peshën në strukturën e PBB për vitin 2021

Gjatë vitit 2021 Produkti i Brendshëm Bruto me çmime korrente, në Shqipëri, është vlerësuar në 1,85 trilionë lekë duke shënuar rritje në terma realë...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications