16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor 2024

“X”-i i Elon Musk bën ndryshimin e madh

Duhen Lexuar

Të gjithë përdoruesit e ish-Twitter-it, tashmë të quajtur X dhe në pronësi të Elon Musk, do të kenë mundësi të kryejnë thirrje me audio dhe video.

Ky ndryshim rrënjësor në rrjetin social të bazuar të tekstet e shkurtra vjen në një kohë kur Musk po synon të përballet me rrjetet sociale të Meta-s.

Megjithatë, nëse kjo do të bëhet realitet për një kohë të shkurtër, duke e vendosur X-in në një linjë me Facebook, WhatsApp dhe Instagram, një ekspert i sigurisë kibernetike ka ngritur dyshime të forta në lidhje me sigurinë e përdoruesve, pasi ata nuk do të ketë një numër telefoni dhe pak filtra që mund të bllokonin personat e rrezikshëm.

Lajmi u bë i ditur këtë të enjte nga Musk, i cili shkroi: “Do të punojë në në iOS, Android, Mac dhe PC, Nuk nevojitet numër telefoni”, shkroi Musk.

Burimi: A2 CNN

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications