6.5 C
Tirana
E premte, 23 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

çmimit

Rritja e çmimit të energjisë për HEC-et – Shoqata kërkon aplikimin që nga janari, “rrëzohet” nga ERE

Enti Rregullator i Energjisë rrëzoi kërkesën e Shoqatës Shqiptare e Energjive të Rinovueshme, mbi kohën e aplikimit të rritjes së çmimit me të cilin...

Ekskluzive/Durrësi, Lezha, Fieri e Vlora aplikojnë për rritjen e çmimit të ujit – Shoqëritë rajonale mbulojnë me shërbim 13 qytete

Tre shoqëri rajonale dhe një shoqëri ujësjellës-kanalizime kanë aplikuar pranë Entit Rregullator të Ujit për rritjen e tarifave që aplikojnë ndaj abonentëve. TV ...

Nuk ka rritje të çmimit të energjisë, Balluku: Situata e mirë, fasha vetëm në rast vështirësie

Qeveria nuk po planifikon asnjë rritje të çmimeve të energjisë elektrike. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, në një intervistë për A2 CNN,...

“Ujësjellësit, fluks aplikimesh për tarifa të rregulluara të energjisë” – Parashikimet e ERRU-së pas reformës: Shtrenjtimi i çmimit rriti 38% kostot e operimit

Përfundimi i riorganizimit të sektorit të ujësjellës-kanalizimeve pritet të pasohet me një fluks aplikimesh për tarifa të rregulluara të energjisë elektrike”. Kjo, sipas Entit...

Numri i vetëprodhuesve të energjisë arrin në 1025 – ERE: Shtrenjtimi i çmimit solli rritje të instalimeve

Numri total i konsumatorëve që mbajnë statusin e vetëprodhuesit të energjisë elektrike arriti në 1025 në fund të vitit 2022, ndërkohë që kapaciteti total...

Rritja e çmimit i energjisë për prodhuesit – ERE pezullon vendimin pas kërkesës së shoqatës: Të shprehet Ministria e Energjisë

Shoqata Shqiptare e Energjive të Rinovueshme ka kërkuar që rritja e çmimit me të cilin qeveria blen energjinë nga prodhuesit me përparësi të energjisë...

Ulja e çmimit të energjisë për ujësjellësit – Zbardhet shkresa: Të rekuperojnë borxhet ndaj OSHEE, garantohet aktiviteti financiar!

Ulja e çmimit të energjisë për ujësjellësit duhet të pasohet me rekuperimin e borxhit që këto kompani kanë ndaj Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë...

Rritja e çmimit për prodhuesit e energjisë, pa vendim zyrtar – Qeveria tha se do iu blihet me 10 lekë/kWh, por në fuqi është...

Teksa qeveria ka deklaruar se energjia e prodhuesve me përprësi do të blihet me 10 lekë/kWh, zyrtarisht nuk ka asnjë vendim, që do i...

BQE paralajmëron: Një kufi i çmimit të gazit të BE-së rrezikon stabilitetin financiar!

Banka Qendrore Europiane është e shqetësuar për rreziqet e mundshme për tregjet financiare nga një kufi në mbarë BE-në mbi çmimet e gazit natyror....

Kostot e ndërtimit, 7.2% më të larta – Ndikimi kryesor vjen nga rritja e çmimit të energjisë dhe shpenzimeve materiale

Të dhënat e Institutit të Statistikave sinjalizojnë rritje të kostove të ndërtimit edhe për tremujorin e tretë të këtij viti. Indeksi i Kushtimit në...

Latest news

- Advertisement -spot_img