11.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

çon

“Kriza e çmimeve vijon”, Banka Qendrore Europiane çon në nivele rekord normat e interesit

Banka Qendrore Europiane ka rritur sërish normën bazë të interesit, duke e çuar atë në nivelin rekord prej 4 për qind. Vendimmarrja e institucionit...

I frymëzuar nga romani i famshëm, jahti-nëndetëse e çon luksin në thellësitë e oqeaneve

Një kompani holandeze ka zbuluar projektin për një superjaht luksoz që shndërrohet edhe në nëndetëse, për të kaluar çaste të paharrueshme mbi dhe nën...

BQE shtrenjton “euron” – E çon normën e interesit në 1,5%, duke pasqyruar vendimin e Rezervës Federale

Banka Qendrore europiane rriti normat e interesit me gjysmë pikë përqindjeje të mërkurën duke e çuar në 1,5%, pas dy rritjeve me 75 pikë...

BQE shtrenjton “euron” – E çon normën e interesit në 2%, duke pasqyruar vendimin e Rezervës Federale

Banka Qendrore europiane rriti normat e interesit me gjysmë pikë përqindjeje të mërkurën duke e çuar në 1,5%, pas dy rritjeve me 75 pikë...

Latest news

- Advertisement -spot_img