11.5 C
Tirana
E premte, 1 Mars 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

dëmet

Dëmet në bujqësi, ekspertët i shkruajnë ministrisë për sigurimin e sektorit

“Bëhet fjalë për një sistem sigurimi që është shumë i shtrenjtë për prodhuesit. Fermerët duhet të sigurohen sa më parë që mos të ngelen...

Aksidentet me makina, dëmshpërblimet rriten me 12.2% / Janar-korrik, kompanitë e sigurimeve paguan 26 milionë euro për të mbuluar dëmet

Vera e këtij viti ka shënuar një rritje të ndjeshme volumit të dënshpërblimeve që kanë paguar kompanitë e sigurimit për të mbuluar dëmet e...

Sigurimi i detyrueshëm nga tërmetet, çfarë mbulohet e çfarë jo – Nuk dëmshpërblehen dëmet shëndetësore, orenditë shtëpiake, humbjet financiare të bizneseve

Ndërsa Ligji që detyron sigurimin e banesave nga tërmeti ka hyrë në fazë të avancuar dhe është nxjerrë për konsultim publik, ai përcakton se...

Pjesët e këmbimit të makinave, shtrenjtuan dëmet e sigurimeve – Në janar u paguan 3.5 milionë dollarë nga kompanitë për aksidentet rrugore

Shtrenjtimi i pjesëve të këmbimit është pasyqruar në kostot e dëmeve që mbulojnë kompanitë e sigurimeve për riparimin e mjeteve të përfshira në aksidente....

Rriten dëmet nga aksidentet, 39 milionë dollarë deri në nëntor – Kriza ka rritur edhe mesataren e dëmshpërblimeve që paguajnë kompanitë e sigurimeve

Rritja e çmimeve për shkak të krizës globale po shfaqet edhe në tregun e sigurimeve. Dëri në nëtor të këtij viti, kompanitë e sigurimeve...

Sa peshë zënë dëmet bujqësore në Shkodër e Lezhë? – Të dyja qarqet përfaqësojnë 11.9 % të PBB-së në bujqësi

Shkodra dhe Lezha kanë qenë qarqet më të dëmtuara nga përmbytjet aktuale sa i takon tokave dhe prodhimit bujqëor. Por cila është pesha që...

Kush e përmbyti Shkodrën? Bashkia: Portat u hapën pa paralajmërim. Grup pune për dëmet

Bashkia e Shkodrës akuzon Koorporatën ElektroEnergjetike Shqiptare se nuk ka bërë njoftim për nisjen e shkarkimeve nga portat e hidrocentraleve. Në një lidhje direkte nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img