21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

final

MCA dhe Final “ankohen” për heqjen e licencës – BSH “hedh poshtë” kërkesën e tyre për shfuqizmin e vendimit

Dy subjektet financiare jobanka, Micro Credit Albania dhe Final, janë bërë bashkë për të ankimuar vendimin e Bankës së Shqipërisë mbi revokimin e licencave...

MCA dhe Final “ankohen” për heqjen e licencës – BSH hedh poshtë kërkesën e tyre për shfuqizimin e vendimit

Dy subjektet financiare jobanka, Micro Credit Albania dhe Final, janë bërë bashkë për të ankimuar vendimin e Bankës së Shqipërisë mbi revokimin e licencave...

BSH, brenda vitit rregullorja e re për mbrojtjen e klientëve – Deralla: Në 90% të kredive të MCA dhe Final ndërhyjnë përmbaruesit

Banka e Shqipërisë po punon me Bankën Botërore për hartimin e një rregulloreje për mbrojtjen e konsumatorit nga institucionet financiare në tërësi, qofshin ato...

Investime në eficiencë energjie – Masë prioritare nga qeveria. Sfidë, ulja e konsumit final në ndërtesa, industri, transport

Investimet në eficiencën e energjisë janë një nga masat prioritare për periudhën 2024 -2026, sipas programit të reformave ekonomike, të miratuar nga qeveria. Sipas...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications