36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

furnizohen

Bashkitë “furnizohen” më taksat e ndërtimit dhe turizmit – 5-mujori, mbledhin 56 milionë euro më shumë se 2023-shi

61 bashkitë në vend janë “hedhur në sulm” duke rritur në mënyrë të konsiderueshme të ardhurat e tyre përgjatë këtij viti. Të dhënat zyrtare...

Bizneset që s’do furnizohen me energji nga OSHEE – Duhet të zgjedhin vetë furnizues mes 34 kompanive, çmimi vendoset mes palëve

Nga 1 janari, 2104 biznese të lidhur në tensionin 20 kv nuk do të furnizohen më nga Furnizuesi i Shërbimit Universal, çka do të...

Bien çmimet e energjisë për tensionin 35KV – Klientët, të cilët furnizohen nga FMF, “përfitojnë” nga rënia e çmimeve në bursa

Rënia e ndjeshme e çmimeve të energjisë elektrike në tregjet ndërkombëtare ka sjellë efekte pozitive për një kategori abonentësh në Shqipëri. Janë klientët e...

Sa para’ mbledhin bashkitë nga taksa e pasurisë? – 31 njësi vendore, performancë negative. “Të mëdhenjtë” furnizohen më shumë

Të ardhurat jo në nivelin e duhur nga taksa e pasurisë kanë shtyrë qeverinë që të iniciojë ndryshime. Referuar të dhënave zyrtare të Ministrisë...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications