30.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Hap

Tender për rehabilitim në HEC KOMAN – KESH hap procedurën për galerinë, sheshin dhe dekovilin

Kooporata Elektroenergjetike Shqiptare ka shpallur tenderin për rehabilitimin e galerisë së pjerrët në Hidrocentralin e Komanit, për dekovilin e ri dhe për rikonstruksionin e...

Nga Shkodra në Berat, investime për turizmin natyror – BERZH hap tenderët, sipas projektit 40 mln euro për infrastrukturën dhe turizmin

Ndërtimi i rrugës së Velipojës, ndërtimi i Muzeut të ri të Lundrimit në Shkodër apo ndërhyrje në rrugën drejt Parkun të Tomorrit, me qëllim...

Park Ligatinor, investime në hyrje të Liqenit të Shkodrës – BERZH hap tenderin, synohet rritja e ofertës turistike të zonave natyrore

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim ka hapur tenderin për përmirësimin e peizazhit dhe infrastrukturës lidhëse për Parkun Ligatinor në hyrje të Liqenit të...

Tjetër hap drejt sigurimit të detyrueshëm të pronave – Qeveria heq nga vetja detyrimin për t’u përgjigjur në rast fatkeqësish

Qeveria shqiptare ka hedhur hapin e radhës drejt politikës së re për sigurimin e detyrueshëm të pronave nga ana e qytetareve shqiptarë. Në projektligjin...

Mbi 208 mln lekë investime për urat – FSHZH hap tenderin: Ndërhyrje në veprat që rrezikojnë, por edhe ndërtime të reja

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka hapur tenderin me vlerë 208.3 mln lekë, për ndërhyrje në disa ura të vendit. Sipas dokumenteve të tenderit, projekti parashikon...

Pishina më e gjatë e pezulluar sapo u hap në ndërtesën ‘pa mur mbajtës’ më të gjatë në botë!

Dubai po bën bujë me strukturën e tij më të fundit të rekordeve. Rrokaqiejt binjakë të sapo hapur One Za’abeel janë shtëpia e ndërtesës...

Ndërtimi i HEC Skavica – KESH kërkon konsulencë të jashtme financiare. Hap procedurën

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare po kërkon konsulencë të jashtme financiare për projektin e hidrocentralit të Skavicës. Përmes një procedure të shpallur në faqen zyrtare, KESH...

Inteligjenca Artificiale, Shqipëria më pranë BE – AKSHI hap tenderin 2,7 mln euro për harmonizimin e ligjeve me standardet e BE 

Vendi ynë është aktualisht në procesin e përgatitjes së negociatave për t’u bërë anëtare e BE-së dhe për këtë arsye ka detyrimin të harmonizojë...

Fluturimet nga aeroporti i Vlorës – Albcontrol hap tenderin për hapësirën ajrore, të dhëna për sigurinë e fluturimeve

Teksa Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës pritet të nisë fluturimet në fund të vitit 2024, Albcontrol është në kërkim të një konsulenti që do të...

Shqipëria tërhiqet nga taksa progresive mbi karbonin – Komisioni i Ekonomisë nuk i hap “dritën jeshile” propozimit të qeverisë

Edhe pse qeveria shqiptare ka dërguar për miratim në Kuvend një projektligj, që përcakton rritjen graduale të taksës së karbonit nga 1 janari 2024...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications