36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

herë

FTL do depozitojë energji pranë KESH – Skema aplikohet për herë të parë në vendin tonë

Furnizuesi i Tregut të Lirë, që është një nga kompanitë e OSHEE Group do të mund të depozitojë pranë Korporatës Elektorenergjetike Shqiptare energjinë e...

20 herë më e shpejtë se 5G? Japonia zbulon pajisjen e parë 6G në botë!

Teknologjia ka përparuar ndjeshëm ndërsa lidhja e internetit është përmirësuar në mbarë botën. Ai mundëson që pajisjet dhe aplikacionet tona të bëhen më efikase...

Çmimet u rritën 2 herë më pak se vjet – Inflacioni arrin në 2.3% në mars, ndikuan kryesisht ushqimet dhe qiraja

Çmimet në muajin mars të këtij viti u rritën me 2.3% tregojnë të dhënat më të fundit nga “Instituti i Statistikave”. Krahasuar me një...

“Rikthehet” besimi në ekonomi – Për herë të parë gjatë këtij viti. “Rrëshket” sektori i ndërtimit

Treguesi i ndjesisë ekonomike shënoi një kthesë rritëse me 2.5 pikë në muajin mars, pasi regjistroi rënie gjatë dy muajve të mëparshëm, ndërsa qëndron...

E ardhmja e makinave në “duart” e Audit? – Rreth 94.1% më shumë makina të regjistruara për herë të parë në T4-2023

Në tremujorin e katërt të vitit 2023, numërohen gjithsej 867,765 mjete rrugore me status “aktiv” dhe “të çregjistruara përkohësisht” që qarkullojnë në territorin e...

Rreziqet financiare të lidhura me klimën – Për herë të parë vendi ynë ka një strategji hartuar nga Banka e Shqipërisë

Për herë të parë vendi ynë ka tashmë një strategji për administrimin dhe mbikëqyrjen e rreziqeve financiare të lidhura me klimën në sektorin financiar...

Rritet financimi për koncesionet e rrugëve – Projektbuxheti 2024/Për herë të parë financohet bypassi i Tiranës

Teksa financimi i përgjithshëm për transportin rrugor parashikohet në rënie, buxheti për kontratat koncesionare për ndërtimin e rrugëve do të pësojë rritje gjatë vitit...

Buxheti për mbrojtjen “prek” NATO-n – Pas më shumë se 14 vite anëtarësim, për herë të parë do të financojmë 2% të PBB

Pas më shumë se 14 vitesh anëtarësim në aleancën e Atlantikut të Veriut, vitin e ardhshëm Shqipëria për herë të parë do të financojë...

Qeveria rishikon buxhetin për herë të parë për këtë vit

Qeveria rishikon buxhetin për herë të parë për këtë vit. Të ardhurat edhe mbi pritshmëritë më optimiste kanë bërë që Ministria e Financave dhe...

Shqipëria inferiore në marrëdhëniet ekonomike me Francën, importon 3 herë më tepër nga sa eksporton

Kursi i këmbimit po tkurr shkëmbimet tregtare të Shqipërisë me Francën, të paktën në një drejtim, atë të vlerës.Të dhënat nga Instituti i Statistikave...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications