36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Hotit

Miratohet kredia për hekurudhën Vorë-Hani i Hotit – Qeveria ratifikon marrëveshjen e huasë me BEI për projektin e rehabilitimit

Qeveria ka ratifikuar marrëveshjen e kredisë me Bankën Evropiane të Investimeve, për rehabilitimin e linjës hekurudhore Vorë – Hani i Hotit. Pas miratimit nga...

Avancon kredia për hekurudhën Vorë–Hani i Hotit – BERZH, 62.9 mln euro për bashkëfinancimin e projektit. Kosto totale 267 mln euro

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim ka avancuar në procedurat për dhënien e kredisë sovrane prej 62.9 milionë euro për rehabilitimin e linjës hekurudhore...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications