26.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

hua

“Ngrihet” tavani i borxhit, qeveria i lejon vetes të marrë më shumë hua të reja deri në fund të vitit

Qeveria ka rritur me mbi 20 miliardë lekë tavanin për të marrë borxh të ri deri në fund të vitit. Nga 54.5 miliardë që...

Kredia e marrë nga të huajt në Shqipëri, nivele rekord / 6-mujori, jorezidentët morën hua nga bankat rreth 300 milionë euro

Viti 2023 ka shënuar një bum të vërtetë të të huajve që kanë marrë kredi bankare në Shqipëri. Banka e Shqipërisë raporton se stoku...

2 miliardë lekë kredi të ristrukturuara në 2023, kryeson ndërtimi – Banka e Shqipërisë: Kryesisht hua në valutë dhe kompanive ndërtuese

Ristrukturimet e kredive dhe fshirjet e kredive të humbura nga bilancet e bankave, kanë vijuar me ritëm mjaft më të ulët këtë vit se...

Qeveria nuk shfrytëzon rënien e euros për të shlyer borxhin e jashtëm, po merr më shumë hua

Qeveria nuk po e shfrytëzon rënien e euros për të shlyer borxhin e jashtëm… përkundrazi po e zgjeron atë. Të dhënat nga Ministria e...

Tjetër kredi për parkun diellor në Karavasta – IFC, 41 mln euro hua për “Voltalia”: Ndihmë për qëndrueshmërinë klimatike

Kompania franceze “Voltalia”, që fitoi ankandin për ndërtimin e parkut fotovoltaik në Karavasta do të marrë një kredi prej 41 mln euro, nga Korporata...

Shtrenjtohen kreditë, qytetarët dhe sipërmarrësit që po trokasin më rrallë në banka për hua

Ky nuk është momenti më i mirë për të marrë kredi. Ky nuk është vetëm rekomandim ekspertësh. E tregon edhe realiteti me qytetarët dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications