21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

humanoidë

Ndërtimi i robotëve humanoidë është i vështirë – Teknologjia e kërkuar, e shtrenjtë dhe me përfitime të dyshimta

Elon Musk, Masayoshi Son dhe disa sipërmarrës të tjerë të teknologjisë kanë vënë bast për një të ardhme që do të përfshijë robotët humanoidë...

Kina planifikon të prodhojë robotë humanoidë në masë që mund të “ndryshojnë botën” brenda 2 viteve!

Kina ka zbuluar plane ambicioze për të prodhuar në masë robotë humanoidë, të cilët beson se do të jenë po aq “revolucionarë” sa ardhja...

70 milionë dollarë për të ndërtuar robotë humanoidë!

Figure, një startup që dëshiron të ndërtojë robotë humanoidë me qëllime të përgjithshme, ka mbledhur 70 milionë dollarë nga investitorët e udhëhequr nga Parkway...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications