23.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

institucione

Cilat institucione kërkojnë më shumë para’? – Komisioni i Ekonomisë miraton në parim pr.buxhetin dhe paketën fiskale 2024

Një sërë institucionesh publike nuk janë të kënaqura me buxhetin që u është akorduar për vitin e ardhshëm dhe kanë kërkuar më shumë fonde. Raportet...

Institucionet, 2.3 mld lekë dëm ekonomik – 4-mujori/ KLSH auditon 55 institucione: Parregullsi në përdorimin e fondeve publike

Mbi 2.3 mld lekë është dëmi ekonomik dhe efektet negative për shkak të parregullsive, të shkaktuara në buxhet, nga institucionet publike, në 4 muajt...

343 raste falsifikimi të monedhave në 2022 – Banka e Shqipërisë, marrëveshje me dy institucione për mbrojtjen e lekut dhe euros

343 raste të falsfikimit të monedhave në vendin tonë janë regjistruar për vitin 2022. Një shifër kjo në rënie sipas Bankës së Shqipërisë e...

Buxhetit të shtetit i “mungojnë” 740 milionë dollarë – Janar-shtator, KLSH auditon 147 institucione. Dëmi për t’u kthyer në buxhet 470 milionë dollarë

Për periudhën janar-shtator të këtij viti, Kontrolli i Lartë i Shtetit ka evidentuar një vlerë kolosale dëmi ekonomik të shkaktuara në institucionet e administratës...

Banka e Shqipërisë përgatit rregulloren për mbikëqyrjen e institucioneve të parasë elektronike

Banka e Shqipërisë ka përgatitur një projektrregullore “Për ushtrimin e veprimtarisë dhe mbikëqyrjen e institucioneve të parasë elektronike”.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications