29.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024

Cilat institucione kërkojnë më shumë para’? – Komisioni i Ekonomisë miraton në parim pr.buxhetin dhe paketën fiskale 2024

Duhen Lexuar

Një sërë institucionesh publike nuk janë të kënaqura me buxhetin që u është akorduar për vitin e ardhshëm dhe kanë kërkuar më shumë fonde.

Raportet e komisioneve parlamentare janë bërë prezentë në Komisionin e Ekonomisë, ku janë bashkëngjitur edhe kërkesat e ministrive apo drejtorive të ndryshme për shtesa buxhetore.

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë ka miratuar në parim projektbuxhetin dhe paketën fiskale për vitin 2024 dhe kërkesat do të adresohen gjatë diskutimeve nen për nën.

Draftet do të kalojnë për miratim më datën 20 nëntor në seancën plenare.

Elisabeta Dosku/


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications