29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

jemi

Bizneset në vend, “pro” tranzicionit të gjelbër – RCC: Jemi më optimistët në rajon për kalimin në një ekonomi “green”

Edhe pse ekonomitë e Ballkanit Perëndimor duken të ndërgjegjësuara për çështjet lidhur me mjedisin, shprehen se çmimet e energjisë dhe efiçenca e burimeve të...

A jemi gati për taksa turistike? – Eksperti: Është nevojë emergjente. Po rritemi masivisht me vizitorë

Turizmi për vitin që lamë pas, ishte kryefjalë në vendin tonë. Por duke parë nga ana tjetër, shërbimet hoteliere pasqyruan më pak se çka...

Njohja e pensioneve me Italinë, Rama: Jemi në pikëmbërritje – Tajvani: Raporte të shkëlqyera mes dy vendeve, bashkëpunim në infrastrukturë, energji e bujqësi

Pas takimit të Komitetit të Përbashkët për Investimet, Kreyministri i Shqipërisë Edi Rama, ka dhënë një konferencë të përbashkët për shtyp me zv.kryeministrin italian...

Njohja e pensioneve me Italinë, Rama: Jemi në pikëmbërritje – Tajani: Raporte të shkëlqyera mes dy vendeve, bashkëpunim në infrastrukturë, energji e bujqësi

Pas takimit të Komitetit të Përbashkët për Investimet, Kreyministri i Shqipërisë Edi Rama, ka dhënë një konferencë të përbashkët për shtyp me zv.kryeministrin italian...

Pse KESH po shet energji më lirë se Bursa Shqiptare – Korporata: Treg i vogël, do e testojmë kur të jemi në kushte më...

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka arkëtuar rreth 4.4 mln euro nga shitja e energjisë, përmes një procedure të realizuar të premten, ndërkohë që çmimi mesatar...

Investimet nga Greqia, kompanitë u larguan prej krizës, sot jemi pak tërheqës

Nga Athina, qeveria shqiptare i ftoi kompanitë greke të rrisin investimet e tyre në Shqipëri, për të rikthyer marrëdhëniet ekonomike në nivelet e dikurshme....

Informaliteti “mbyt” taksitë, rrethet pushtojnë Tiranën – Shoqata fajëson pushtetin vendor: Jemi me humbje, paguajmë taksa më të larta

Dyndja e taksive të rretheve në Tiranë për fitime më të larta por dhe taksa më të ulëta, ka ngritur shqetësimin e taksistëve të...

“Procedura të thjeshtuara për panelet diellore” – Vasili: Nuk duhet të jemi vend importues i energjisë. Bejtja: Fuqia e lejuar s’mund të rritet!

Pas shumë mujash e depozituar në Kuvend, Komisioni i Ligjeve ka shqyrtuar nismën e deputetit Petrit Vasili për stimulimin e prodhimit të energjisë nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications