29.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

kryeson

Cilët biznese morën më shumë kredi? – Tregtia kryeson edhe për 2023-shin, ndërtimi i dyti me 39.5 mld lekë

“Scan Intel” ka analizuar të dhënat e “Bankës së Shqipërisë” përsa i përket financimit të sektorit privat me kredi për të kuptuar se cilat...

2 miliardë lekë kredi të ristrukturuara në 2023, kryeson ndërtimi – Banka e Shqipërisë: Kryesisht hua në valutë dhe kompanive ndërtuese

Ristrukturimet e kredive dhe fshirjet e kredive të humbura nga bilancet e bankave, kanë vijuar me ritëm mjaft më të ulët këtë vit se...

ERE licencoi 292 MW energji – Në 2022-in kryeson energjia diellore, u dhanë licenca edhe për 14 hidrocentrale

Viti 2022 shënoi zhvillime në drejtim të licencave të dhëna për prodhimin e energjisë elektrike, duke qenë se një numër i konsiderueshëm u dha...

Biznesi ul varësinë nga jashtë, 80% e lëndëve brenda vendit – Kriza e tregjeve nxit kompanitë të kërkojnë në Shqipëri, kryeson ndërtimi

Kriza e çmimeve të mallrave gjatë vitit 2022, bashkë me kostot e rritura të transportit, i ka nxitur kompanitë shqiptare të hedhin sytë brenda...

Tatimet “ndëshkojnë” mbi 800 biznese – Cilat janë shkeljet më të mëdha?  Fiskalizimi kryeson listën

Administrata tatimore ka ndëshkuar 800 biznese për shkelje të ndryshme të legjislacionit tatimor përgjatë vitit 2022. Referuar të dhënave zyrtare nga Drejtoria e Përgjithshme...

Kredia, në rritje për të gjitha rrethet – Kryeson Tirana me 14%. Elbasani, kredia për shtëpi, me 16.2%. Shkodra në tkurrje për atë konsumatore

Referuar të dhënave të publikuara nga Banka e Shqipërisë për “Huatë për individët sipas rrethit dhe qëllimit të përdorimit”, në tremujorin e katërt, në...

Cili qark ka më shumë makina, e cili më pak? – Durrësi kryeson me 279 mjete për 1 mijë banorë. Korça, e fundit

Referuar të dhënave të “Institutit të Statistikave”, këtë herë, “Scan Intel ka bërë një llogaritje ndryshe të mjeteve rrugore në Shqipëri në raport me...

Hapet “thesi” për rindërtimin – Para zgjedhjeve lokale/ Qeveria, miliona lekë për bashkitë. Kryeson Tirana dhe Durrësi

Teksa zgjedhjet vendore po afrojnë, Këshilli i Ministrave ka miratuar një sërë vendimesh, që parashikojnë rritjen e buxhetit për financimin e rindërtimit, pas tërmetit...

Bashkitë nuk kursehen për dekoret e fundvitit – 405 mijë euro 25 prej tyre. Durrësi kryeson me shpenzimet

Festat e fundvitit po afrojnë dhe siç do herë 61 bashkitë e vendit zbukurojnë sheshet kryesore të qyteteve. Pavarësisht inflacionit të lartë dhe krizës...

Numri i aplikimeve për azil afrohet pranë 10,000 – Gjatë nëntë muajve rreth 27% më shumë se vitin e kaluar, Shqipëria kryeson rajonin

Numri i aplikimeve për azil gjatë muajit shtator ka arritur në 1,415 sipas të dhënave më të fundit të bëra publike nga “Agjencia për...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications