29.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

likuiditetin

Huadhënia “frenon” për bizneset, rritet për individët – BSH: Rritja e fortë e kërkesës së huaj për turizëm, përmirësoi likuiditetin e sipërmarrjeve

Huadhënia për sektorin privat ka pësuar ngadalësim gjatë vitit 2023, ndërsa e kundërta ka ndodhur për individët. Në një analizë të tendëncës për kreditim,...

Zhvlerësimi i EURO-s, Ministria e Financave dhe Ekonomisë ofron dy masa për të garantuar likuiditetin e eksportuesve

Ngrirje e parapagimit të kësteve të tatim-fitimit për bizneset eksportuese dhe rimbursim të TVSH-së brenda 3 ditëve nga data e aplikimit.Këto, bashkë me ngritjen...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications