31.5 C
Tirana
E mërkurë, 12 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

mira

Dy nga 100 plazhet më të mira në botë janë në Europë – Nuk janë as në Spanjë e as në Portugali!

Beachatlas, një enciklopedi e plazheve globale e fuqizuar nga AI, ka një renditje të re tw plazheve mw tw mira nw botw. Kjo është...

3 plazhet më të mira në botë janë të gjitha në Europë! Cilat janë plazhet e tjera në top listë?

Në një botë ku qëndrueshmëria dhe bukuria natyrore dominojnë gjithnjë e më shumë zgjedhjet e udhëtarëve, Praia da Falésia e Portugalisë shfaqet si xhevahiri...

Time Out zbulon qytetet më të mira në botë për vitin 2024!

Është qyteti dhe njëkohësisht personazhi kryesor në të gjitha shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar televiziv, frymëzimi pas këngëve dhe artit të panumërt dhe...

Mira Murati, përkohësisht CEO – OpenAI pritet të afrojë Emmett Shear, Altman i bashkohet Microsoft

Kompania OpenAI, që ka sjellë në jetë ChatGPT, pritet të afrojë ish-CEO-n e Twitch, Emmett Shear, për të drejtuar kompaninë e inteligjencës artificiale, dy...

Makinat elektrike janë të mira, por jo kur vijnë nga Kina. BE nis hetim për konkurrencën e pandershme

Komisioni Europian nisi të mërkurën një hetim, përfundimet e të cilit do të përcaktojnë nëse do të vendosen tarifa për të mbrojtur Bashkimin Europian...

iPhone 15, në duart e blerësve më 22 shtator – Kamera më të mira, çipa më të shpejtë dhe karikues USB-C

Apple zbuloi gjeneratën e ardhshme të iPhone, një linjë që karakterizohet nga kamera më të mira, procesorë më të shpejtë, një sistem të ri...

Zhvillim i qendrueshëm i blegtorisë – Krifca: Praktikat më të mira franceze me investime inovatore

Investimet novatore në instalimin e paneleve diellore apo në infrastrukturën e nevojshme për ruajtjen e qumështit u kanë ardhur në ndihmë blegtorëve të malit...

Nuk ka pengesë që e ndal, motori “shumëkëmbësh” ia kalon makinave më të mira “4×4”

Nëse mendoni që ka ndonjë terren ku makinat më të mira “4×4” nuk mund të futen dot, atëherë ju vjen në ndihmë një mjet...

123 vendet më të mira për të parë perëndimin e diellit – Kështjella që e fut Shqipërinë në listë!

Ekipi i përmbajtjes së Morning Life përdori Tripadvisor për të mbledhur të dhëna për vendet më të mira për të parë një perëndim të...

100 plazhet më të mira në botë për vitin 2023 – Cili vend e ka futur Shqipërinë në top 30?!

Plazhet janë ndër vendet më të njohura turistike në mbarë botën. Ka shumë plazhe të bukura për të zgjedhur, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications