29.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

shërbimeve

Nga 5 shkurti ndryshojnë tarifat për patentat e makinave në Shqipëri. Shpjegimi i Drejtorisë së Shërbimeve të Transportit Rrugor

https://www.youtube.com/watch?v=x4osZRsX5gg Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor konfirmon se do të ketë një rishikim dhe indeksim të tarifave dhe shërbimeve. Rishikimi i kohëzgjatjes...

Ndryshojnë preferencat e bankave, kujt po i japin kredi? – Më të parapalqyerat kompanitë e shërbimeve, ulin financimin për ndërtuesit e tregtarët

Viti 2023 ka sjellë një ndryshim të dukshëm të sektorëve të mbështetur me kredi nga bankat. Gjatë gjithë këtij viti është shënuar ngadalësim i...

Masat detyruese për kursimin e energjisë – Krijohen shoqëritë e shërbimeve energjetike. Do të përdorin kontrata model me klientët

Teksa reduktimi i konsumit të energjisë është detyrim për abonentët që kategorizohen si konsumatorë të mëdhenj energjie, një udhëzim i Ministrisë së Infrastrukturës dhe...

Biznesi në vështirësi, rikthehet kredia për likuiditete – Kërkesa më e lartë nga sektorët e tregtisë dhe akomodimit, shërbimeve dhe ndërtimit

Gjysma e parë vitit ka regjistruar rritje të kredisë për likuiditete nga bizneset. Veçanërisht gjatë tremujorit të dytë, bizneset shqiptare kanë rritur kërkesën për...

Biznesi e konsumatori, më shumë besim në ekonomi – Pritjet e bizneseve të shërbimeve për prodhimin dhe punësimin, rritjen më të madhe

Bizneset dhe konsumatorët duken më optimistë për të ardhmen e ekonomisë. Të paktën në këtë përfundim ka arritur vrojtimi i fundit i Bankës së...

567 mijë familje e biznese me internet të shpejtë fiks në 2022 – Tremujori i tretë, 2.3 milionë përdorues të shërbimeve broadband nga rrjetet...

Interneti i shpejtë është një prej segmenteve të tregut të komunikimeve elektronike me rritjen më të fortë për këtë vit. Sipas të dhënave zyrtare...

Fiskalizimi fut në listën e të mëdhenjve ofruesit e shërbimeve

Procesi i fiskalizimit, që nisi zbatimin dy vite më parë dhe revolucionarizoi mënyrën se si bizneset komunikojnë me sistemin tatimor në vend, ka...

60 % e vendeve të punës në Shqipëri zihen me “mik” – Si do ndryshojë skema e ofrimit të shërbimeve për punëkërkuesit

Tregu shqiptar funksionon ende me “mik” kur bëhet fjalë për fjalë për punësimin në sektorin privat apo atë publik. Strategjia Kombëtare e Punësimit dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications