29.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

aeroport

47.2 mld lekë investime në infrastrukturë dhe energji – Nga rrugët, linja nënujore me Italinë, te gara për tjetër aeroport e gazsjellësi Fier –...

Buxheti i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë parashikohet në 52.87 mld lekë për vitin 2024, ku investimet do të jenë në vlerën e 47.2...

‘Pasagjerët mund të lëvizin pa nevojën e pasaportave’ – Ky aeroport së shpejti do jetë “passport-free”!

Udhëtimi nëpër një nga aeroportet më të mira në botë do të bëhet edhe më i qetë vitin e ardhshëm. Duke filluar nga viti...

Hoteli më luksoz në botë për tranzit në aeroport! (FOTOT)

Pasagjerët që kalojnë tranzit përmes Aeroportit Ndërkombëtar të Hamadit në kryeqytetin e Katarit mund të zgjedhin të largohen nga aeroporti dhe të bashkohen me...

Aeroporti Heathrow urdhërohet të ulë tarifat e pasagjerëve çdo vit deri në 2026

Aeroporti Heathrow i Londrës është urdhëruar të reduktojë tarifat gjatë katër viteve të ardhshme, një propozim ky që do të kënaqë linjat ajrore, por aeroporti tha se kjo do të rezultonte në një përvojë më të keqe për pasagjerët.

Gjermania ka nevojë për punëtorë të huaj për shkak të mbingarkesës së aeroporteve të saj

Gjermania synon të sjellë punëtorë të huaj sa më shpejt që të jetë e mundur për të lehtësuar aeroportet e mbingarkuara nga mungesat e stafit gjatë sezonit të verës, sipas një zëdhënësi të Ministrisë së Brendshme.

Udhëtimi turistike do të lehtësohen, por kufizimet do të mbeten në vazhdimësi

Udhëtimet turistike ndoshta nuk do të rikuperohen plotësisht e nuk do të arrijnë në nivelet e periudhës para Covid deri në vitin 2024

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications