16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Aeroporti

Ky terminal i ri aeroporti europian do të ketë një vresht mbi çatinë e tij!

Nga rrokaqiejt “Walkie Talkie” në Londër, në Aeroportin Ndërkombëtar Carrasco në Uruguaj, portofoli i firmës Rafael Viñoly Architects me bazë në Nju Jork përbëhet...

Fluturimet nga aeroporti i Vlorës – Albcontrol hap tenderin për hapësirën ajrore, të dhëna për sigurinë e fluturimeve

Teksa Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës pritet të nisë fluturimet në fund të vitit 2024, Albcontrol është në kërkim të një konsulenti që do të...

Kryetari i Bashkisë Vlorë për Scan Live: Aeroporti i Vlorës, impakt të menjëhershëm në ekonomi!

Kryetari i Bashkisë Vlorë, z. Ermal Dredha foli në Scan Live për “bum-in” turistik dhe investimet strategjike, si Aeroporti i Vlorës që pritet të...

Aeroporti i Vlorës, në gjykatë – Depozitohet padia, Bino: Shkelje e disa ligjeve dhe procedurave për kontratën koncesionare

Grupimi i organizatave mjedisore kundërshton kontratën mbi ndërtimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës si të pavlefshme për shkak të parregullsive dhe shkeljeve së disa...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications