18.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

afatmesëm

Parashikimi i qeverisë, 3.9% rritja e PBB deri në 2026 – Dokumenti afatmesëm/ Inflacioni do të bjerë 3% që këtë vit, do rriten pagat...

Qeveria pret që inflacioni të stabilizohet gradualisht që në vitin 2023, faktor që do të luajë edhe rol të dorës së parë në ecurinë...

Çmimet dhe kursi i euros, situatë e favorshme deri në 2026 – Buxheti afatmesëm, të ardhurat do të rriten me 23% për tre vitet...

Ndërsa prej dy vitesh po përjeton një situatë të favorshme buxhetore për shkak të shtimit të të ardhurave nga rritja e çmimeve, por edhe...

6 mijë fermerë në skemat bujqësore, rritje 25% nga 2022 – Projektbuxheti afatmesëm, eksportet bujqësore me rritje në 500 milionë Usd në 2023

Deri në vitin 2025, Ministria e Bujqësisë parashikon të rrisë me 25% numrin e fermerëve të përfshirë në Skemat Kombëtare në këtë sektor, ndërkohë...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications