12.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

deeuroizimin

Raporti për 6-mujorin 2023, BSH vlerëson pozitivisht deeuroizimin, por qarkullimi i valutës u rrit

Qytetarët dhe sipërmarrësit shqiptarë morën më pak kredi në euro ndërsa në banka depozituan më shumë kursime në lekë në gjysmën e parë të...

Eurot “lumë” në Shqipëri, BSH raporton mbi deeuroizimin – “Vështirë të dallohen efektet. Agjentët t’u rrinë larg transaksioneve të sforcuara”

Ndërsa prej rreth një viti flukset e monedhës së përbashkët europiane në tregun financiar shqiptar janë rritur në nivele deri edhe shqetësuese, Banka e...

Latest news

- Advertisement -spot_img