12.5 C
Tirana
E premte, 1 Mars 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

deficitit

2023, rritja ekonomike nën 2,1%, inflacioni mbi 3% – Qeveria greke, e vendosur të ruajë objektivin e deficitit primar jo më shumë se 1.7%...

Qeveria greke po rishikon projeksionet e saj për rritjen ekonomike dhe inflacionin në vitin 2023 në kahun rënës, pas një përkeqësimi të parashikimeve të...

Latest news

- Advertisement -spot_img