21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

flukset

2024, vijojnë flukset e larta të eurove në vend – Prurjet e depozitave në monedhën evropiane në banka rriten me thuajse 16% në janar

Janari ka nisur me shtim të mëtejshëm të depozitave në monedhën e përbashkët evropiane. Ndërsa përgjatë gjithë vitit 2023, ato u rritën me ritme...

Ekonomia e Shqipërisë pritet të rritet me 3.8% – Kombet e Bashkuara: Flukset e forta turistike mbështetën kërkesën e brendshme

Raporti i Kombeve të Bashkuara në edicionin e vitit 2024, për situatën ekonomike dhe perspektivat, tregon se rajonin e presin sfida të reja përgjatë...

Rikthehen investimet e huaja në pasuritë e paluajtshme – Prill-Qershor, shtohen flukset nga Italia, Greqia e Gjermania. Bien ndjeshëm nga Turqia

Pas një rënie të ndjeshme në tremujorin e parë të vitit, investimet e huaja direkte kanë shënuar rritje gjatë periudhës prill-qershor, ndërkohë sektori i...

Rriten flukset e valutës në banka – Treguesi i aktiveve likuide u ngjit në 28.7% në fund të qershorit 2023

Ecuria e aktiveve likuide në valutë është një tjetër element që dëshmon flukset shumë të larta të eurove në sistemin bankar gjatë këtij viti....

Flukset e larta të eurove, depozitat në valutë rriten 15.9% – Banka e Shqipërisë: Depozitat në monedhën europiane u shtuan me 1 miliard euro...

Depozitat bankare në valutë kanë vijuar gjatë gjysmës së parë të 2023 tendencën e fortë rritëse duke reflektuar veçanërisht flukset e larta të monedhës...

Dy arsyet që po “dekompozojnë” Euron – BSH: Shkaktarë, flukset e larta hyrëse dhe rritja e besimit të publikut te leku

Në raportin e tretë të Politikave Monetare, Banka e Shqipërisë për herë të parë ka argumentuar në një analizë të detajuar arsyet që qëndrojnë...

Maj, bien flukset e parave në qarkullim jashtë bankave – Banka e Shqipërisë: Në total 398,6 miliardë lekë, nga 399.5 miliardë në prill

Muaji maj ka shënuar një rënie të lehtë të volumit të parave në qarkullim jashtë sistemit bankar. Banka e Shqipërisë raporton se totali i...

Përse kaq shumë valutë në Shqipëri? Tanku shpjegon flukset – Kreu i Kërkimit Shkencor në BSH: Vijnë nga ekportet, turizmi, remitancat, por jo vetëm

Drejtori i departamentit të Kërkimit Shkencor në Bankën e Shqipërisë Altin Tanku, Në një intervistë për televizionin Scan, ka analizuar flukset e larta të...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications