21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

funksionojë

Si do funksionojë plani suedez për “kapjen” e bizneseve? – Shtrihet përgjatë vitit. Fokusi, subjektet e reja që shkelin ligjin

Përgjatë vitit 2024, administrata tatimore do të ndjekë një plan suedez për evidentimin e bizneseve që shkelin legjislacionin në fuqi.  Sipas tatimeve, bashkëpunimi midis...

Njohja e pensioneve me Italinë, “peng” i një firme! – Presidenti i shoqatës “Diaspora ’91-19’, Balla: Skema sesi do të funksionojë marrëveshja

Ajo çfarë po mban peng nisjen e procedurave në zbatim të marrëveshjes për njohjen e pensioneve me Italinë është firma nga Ministri i Jashtëm...

Gjashtë vendet kryesore të pagesave dixhitale – Suedia mund të funksionojë pa para fizike nisur nga viti 2024

Me transformimin dixhital, peizazhi i transaksioneve po e lë pas konceptin e parave të gatshme. Pagesat celulare, tap-to-pay, dhe sigurisht, kartat e debitit dhe...

Opinion: Pse ‘libri i biznesit’ të Elon Musk nuk do të funksionojë në Twitter

Elon Musk ka një libër mjaft të provuar dhe të vërtetë për të bërë biznes, ai e ka përdorur atë për vite me radhë...

BE ka një marrëveshje të re për të arritur ‘drejtësinë tatimore’ – Ja si do të funksionojë!

Bashkimi Europian është një hap më afër arritjes së asaj që e quan “drejtësia tatimore”. Pas më shumë se një viti grindjesh politike dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications