21.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

hekurudhe

370 milionë euro për 120 km hekurudhë – Spahiu: Investime të jashtëzakonshme, sfidë elektrifikimi

“Infrastruktura hekurodhore në Shqipëri po modernizohet dhe brenda 10 vitesh, do të kemi një rrjet të rivitalizuar’’. Kështu ka thënë për ScanTv eksperti i...

Rritet tregtia me det e hekurudhë, “ajri” në rënie! 3-mujori, INSTAT: Nga porti i Durrësit u transportuan 96% e mallrave me det    

Volumi i mallrave të tregtuara me det dhe hekurudhë shënoi rritje gjatë 3-mujorit të parë të vitit, ndërkohë që transporti ajror ka shënuar rënie...

Investim 243 milion Euro për rindërtimin e hekurudhës Vorë – Hani i Hotit

Pas fillimit të punës për ndërtimin e një linjë të re hekurudhore që do të lidhë Durrësin me Tiranën dhe Rinasin, qeveria e Shqipërisë përfshiu në listën e investimeve publike për periudhën 2022-2024 rindërtimin nga e para të linjës aktuale hekurudhore Vorë - Hani i Hotit, e cila aktualisht është jashtë funksionit.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications