23.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

hiqet

Zbardhet Paketa fiskale 2024/ Hiqet TVSH për mëshqerrat e bletët! Shqipëria stimulon importin e insekteve që zëvëndësojnë pesticidet

Qeveria ka parashikuar këtë vit që të shtojë disa përjashtime të reja nga Tatimi mbi Vlerën e Shtuar. Iniciativa në thelb synon jo vetëm...

“Të hiqet tatimi 15% mbi pensionet private” – Hasa: Paralizon tregun dhe dekurajon qytetarët

Grupet e interesit kërkojnë që të hiqet tatimfitimi mbi pensionet private, me argumentin se në të gjithë botën pensionet nuk taksohen. Gjatë diskutimit të...

Qeveria bën “prapakthehu”, hiqet akciza mbi hirrën dhe kremin qumësht një vit pas aplikimit

Një vit pas aplikimit të taksës mbi hirrën dhe kremin qumësht nga importi, qeveria bën “prapakthehu” dhe propozon heqjen e saj. Sipas relacionit që...

Amazon vijon reduktimin e stafit – Në Indi hiqet shërbimi për shpërndarjen e ushqimeve

Amazon do të mbyllë pjesë të veprimtarive të saj në Indi, duke treguar se dhe një treg që aktualisht shënon rritje të fortë, me...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications