26.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

hyn

Pensionet, koeficientët e rinj të rivlerësimit të pagave – Zbardhet vendimi i ISSH, hyn në fuqi në 1 korrik. Preken 20 mijë persona

Zbardhen koeficientët e rinj të rivlerësimit të pagave për efekt të llogaritjes së pensionit. Scan Tv ka siguruar një kopje të projektvendimit të Institutit...

Pensionet me Italinë, Parlamenti jep “ok” në 22 shkurt – Marrëveshja pritet të kalojë për miratim seancën e radhës. Ja kur hyn në fuqi

Qeveria shqiptare nuk humb kohë. Marrëveshja e firmosur me Italinë për njohjen reciproke të pensioneve, pritet të kalojë për miratim në seancën plenare të...

Hyn në fuqi buxheti i shtetit 2024 – Më 3 janar thesari pritet të disbursojë fondet e para

Më 1 janar ka hyrë në fuqi buxheti i shtetit për vitin 2024, ndërsa pritet që më datë 3 thesari të disbursojë fondet e...

Ligji i ri për Taksën e Ndërtesave, gati brenda 2024 – Hyn në fuqi në 2026, por në dokumentin e Reformave Qeveria thotë do...

Ndërsa u hodh për konsultim që në verën e këtij viti dhe parashikohet të hyjë në fuqi në janar të vitit 2026, duket se...

Pensionet private, hyn në fuqi ligji i ri – Risitë/Lehtësi fiskale për anëtarët dhe forma të reja të fondeve

Ligji i ri për “Për fondet e pensionit privat”, që synon mbrojtjen e interesave të anëtarëve të fondit, si edhe nxitjen e pjesëmarrjes në...

Euro digjitale hyn në fazën përgatitore, BQE i hap dritën jeshile “monedhës së të ardhmes”

Me përfundimin e fazës eksploruese, Banka Qendrore Europiane i ka dhënë dritën jeshile fazës së dytë, që është faza përgatitore, për euron digjitale. Kjo...

Hyn në fuqi indeksimi i pensioneve, në qytet u shtohen 1.500 lekë më shumë, në fshat 900 lekë

Nga ky muaj rreth 687 mijë të moshuar, prej të cilëve rreth 585 mijë në zonat urbane dhe 101 mijë në ato rurale do...

Miratohet indeksimi 8.6% i pensioneve, rritja hyn në fuqi më 1 tetor. Përfitojnë mbi 767 mijë të moshuar

Indeksimi i pensioneve në masën 8.6 për qind është miratuar edhe nga Këshilli Administrativ i Institutit të Sigurimeve Shoqërore.Në mbledhjen e drejtuar nga ministri...

Europe-Australi në pak se 5 orë? – Europa hyn në garën e avionëve hipersonikë!

Tashmë kanë kaluar dy dekada që kur epoka e fluturimit komercial supersonik përfundoi me uljen e fundit të Concorde në një fushë ajrore në...

Shqipëria jep statusin e investitorit për investim mbi 100 mijë dollarë – Hyn në fuqi Udhëzimi i përbashkët i Ministrisë së Brendshme dhe asaj...

Të huajve që duan të qëndrojnë në Shqipëri do t’u njihet statusi i investitorit nëse ata investojnë mbi 100 mijë dollarë në një aktivitet...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications