36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

interesave

Çmimet dhe kursi i këmbimit, BSH: Rënia e euros ka ulur inflacionin, rritja e interesave mund të vijojë

Forcimi i lekut në dy vitet e ka ulur inflacionin në vend me 2.5 për qind, duke bërë që qytetarët, sipërmarrjet dhe qeveria të...

A do të jenë më joshëse bonot e thesarit? – Rënie drastike e interesave këtë javë në 3.09%. Shumë pranë depozitave bankare

Yield-et e letrave me vlerë të Qeverisë kanë vijuar tendencën rënëse këtë javë, por me një rënie drastike duke ju afruar normës bazë të...

Pavarësisht rënies së interesave, bonot e thesarit po “joshin” shqiptarët

Investimi në tituj qeveritarë po vijon të zgjojë interesin e qytetarëve dhe sipërmarrësve shqiptarë. Në ankandin e së martës, ndonëse qeveria kishte kërkuar 7,5...

Shkak zbutja e inflacionit, rënia e interesave mund të zbehë investimet në titujt qeveritarë

Qeveria mund të humbasë mbështetjen e individëve për borxhin e brendshëm. Ulja e vazhdueshme e normave të interesit të titujve shtetërorë, mund të zbehë...

Situata ende e paqëndrueshme, inflacioni në rënie nuk frenon rritjen më tej të interesave

Inflacioni në rënie nuk do të thotë “fund” për normat e larta të interesit. Për pedagogun e ekonomisë, Edison Zaçaj politika monetare është ende...

Kreditë te mikrofinancat, Banka e Shqipërisë ul tavanin e interesave në 118.96%

Mikrokreditë do të jenë edhe më të lira, pas publikimit të interesave të reja maksimale nga ana e Bankës së Shqipërisë. Banka qendrore ka...

Bankat, shkëlqyen depozitat e kredia, vëmendje interesave – Shoqata e Bankave, Brumbulli: Shpresojmë që zbutja e inflacionit të ndalë rritjen e normës bazë

Në një intervistë eksluzive për Scan Televizionin, Sekretari i Përgjithshëm i Shoqatës Shqiptare të Bankave Spiro Brumbulli ka analizuar treguesit e vitit që sapo...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications