21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

lider

Fieri, “lider” në prodhimin bujqësor – Rritet prodhimi i drithërave në Shqipëri dhe botë

Ashtu siç rritet prodhimi i drithërave në botë edhe të korrat në Shqipëri janë në rritje. Sipas të dhënave të INSTAT, prodhimi i drithërave...

Kina, një lider global në teknologji? – Investon edhe 47.5 miliardë dollarë të tjerë në industrinë e çipave!

Kina po dyfishon planin e saj për të dominuar teknologjitë e avancuara të së ardhmes duke krijuar fondin e saj më të madh të...

Shqipëria, lider për inovacion në Evropë? – Strategjia/ 22 mln euro do shpërndahen deri në 2030-ën. “Magnet” për investime

Qeveri shqiptare synon që deri në vitin 2030, Shqipëria të ketë një ekosistem sipërmarrës dhe inovativ të njohur globalisht duke u kthyer në një...

Ky vend është lider global në tregtimin e diamanteve. Tani, ai kërkon edhe t’i rritë ato në laborator!

Diamantet janë materiali më i vështirë në Tokë dhe gjetja e tyre në natyrë është mjaft e vështirë. Për mijëra vjet, njerëzit kanë gërmuar...

5 zakone të rëndësishme të liderëve të mëdhenj

Liderët e mëdhenj ndërmarrin veprime për të qenë më efektivë në rolet e tyre drejtuese dhe për të ngjallur besim tek ekipi i tyre.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications