18.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mos

FMN jep formulën e re për rritjen e pagave në Shqipëri – “Puna të mos matet me orë qëndrimi, por produktivitet”

Ndërsa për qeverinë shqiptare  mbetet sfidë frenimi i emigrimit të fuqisë punëtore, e cila synohet te adresohet përmes rritjes së pagave, Fondi Monetar Ndërkombëtar...

FMN jep zgjidhje për skemën e pensioneve – “Përfitimet të jenë në lartësinë e kontributeve. Mos rrisni detyrimet”

Pavarësisht reformës së ndërmarrë në vitin 2015 në skemën e sigurimeve shoqërore, e cila fokusohej në rritjen e moshës së daljes në pension, skema...

Balluku thirrje bizneseve: Mos bini pre e abuzimit duke blerë dokumentacione për parqe fotovoltaike!

“Të gjithë operatorët privatë, të cilët duan të bëhen pjesë e sektorit të energjisë, duhet të tregojnë kujdes dhe të mos bien pre e...

Blen makinën e ëndrrave… për të mos e përdorur kurrë

Ka raste që koleksionistët blejnë makina dhe i trajtojnë si vepra arti, duke mos udhëtuar kurrë me to. Atyre u mjafton që makina që...

Cilat janë arsyet e borxhit tatimor të bizneseve? – Tola: Sipërmarrjet të mos neglizhojnë me dashje detyrimet tatimore

“Bizneset të cilët nuk kanë paguar detyrimet tatimore, tashmë janë në rritje duke bërë që borxhi të kapërcejë nivelin e 1.3 miliardë eurove. Por...

Taksa e pronës 6-8%, Eksperti: Do dalin shumë në shitje – Gjergj Begaj: Niveli 15% shumë I lartë, detyron qytetarët të mos I shesin

Eksperti i pasurive të paluajtshme Gjergj Begaj thotë se ulja e taksës së pronës në nivelet 6-8% do lehtësojë ndjeshëm tregun dhe do nxjerrë...

“Mos e quani thjesht makinë, i lëndohen ndjenjat”. Kryeveprat e reja të BMW ndryshojnë “fytyrë” dhe ngjyrë sipas humorit, marrin miratimin e “Terminatorit”

Gjiganti gjerman i prodhimit të makinave, BMW, prezantoi këtë fillimjanari dy makina të reja, të cilat ndryshojnë ngjyrën sipas humorit të pronarit. Të dyja...

Menaxheri financiar ankohet se po paguhet 128 mijë dollarë në vit “për të mos bërë asgjë”!

Menaxheri financiar irlandez i rrjetit kombëtar hekurudhor të Irlandës pretendon se paguhet rreth 130,000 dollarë në vit për të ngrënë drekë dhe për të...

Edhe recesioni mund të mos e ulë inflacionin në Europë

A do të marrë BQE-ja mësime nga një bankë tjetër qendrore në Frankfurt?   Është e vështirë të dallosh majën e malit kur je duke...

KESH siguron 6 milionë euro nga shitja e energjisë – Përmirësimi i situatës, në favor të mos aplikimit të fashës 800 kWh/muaj

Situata e favorshme hidrike, jo vetëm përmirësoi situatën në Kaskadën e Drinit dhe garantoi nevojat konsumatore për energji, por po gjeneron të ardhura për...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications