29.5 C
Tirana
E mërkurë, 12 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Përmirësimi

75.5 mln euro kredi për menaxhimin e mbetjeve – Synohet përmirësimi në zonën Vlorë Jug-Gjirokastër dhe lumin Vjosë

75.5 mln euro është vlera e një kredie që qeveria do marrë nga Banka Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim për reduktimin e ndotjes në...

Denaj nga Konispoli: Përmirësimi i infrastrukturës ujitëse dhe energjetike do rrisë prodhimin bujqësor!

Ministrja e Bujqësisë dhe e Zhvillimit Rural, Anila Denaj, gjatë një vizite  në Konispol, u  shpreh se përmirësimi i infrastrukturës së ujitjes dhe të...

Rritet indeksi i shëndetit bankar Banka e Shqipërisë: Kryesisht nga përmirësimi i notës së treguesit të përfitueshmërisë

Indeksi i shëndetit bankar tregon që situata e përgjithshme e sektorit është përmirësuar gjatë vitit 2023. Indeksi i shëndetit bankar, i llogaritur nga Banka...

KESH siguron 6 milionë euro nga shitja e energjisë – Përmirësimi i situatës, në favor të mos aplikimit të fashës 800 kWh/muaj

Situata e favorshme hidrike, jo vetëm përmirësoi situatën në Kaskadën e Drinit dhe garantoi nevojat konsumatore për energji, por po gjeneron të ardhura për...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications