30.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024

Boom-i i telefonave kinezë të palosshëm në IFA 2023!

Duhen Lexuar

Kompania kineze HONOR vodhi shfaqjen në IFA 2023 duke zbuluar një telefon të ri të palosshëm dhe një telefon të dizajnuar si një çantë. IFA Berlin është një nga panairet më të rëndësishme tregtare të teknologjisë së lartë në botë. Qëndrueshmëria, dizajni dhe inovacioni janë tendencat kryesore në edicionin 2023.

Në tregun e smartfonëve, ka ardhur koha për telefonat inteligjentë të palosshëm. Prodhuesi kinez HONOR është një besimtar i fortë. Në ceremoninë e hapjes së shfaqjes, CEO i saj zbuloi dy produkte të reja:

  • I pari është HONOR Magic V2, një telefon i hollë (9.9 mm) dhe i lehtë (231 gram) i palosshëm që tashmë ka fituar mbi konsumatorët kinezë.
  • Por ylli i shfaqjes ishte ky telefon koncept: HONOR V Purse, e cila mund të mbahet në shpatull si një çantë dore me një dizajn që mund të përshtatet në shumë mënyra.

George Zhao, CEO i HONOR, shpjegon: “Mund ta mbani atë si një portofol, mund të udhëtoni lehtësisht me të kudo. Tani, kjo nuk do të ishte vetëm një çantë që integron kamerën ose kartën e kreditit, por është edhe në modë. Në ditët e sotme në veshjet tuaja, keni shumë çanta për t’u përshtatur me fustane dhe kostume të ndryshme. Por me çantën HONOR V, një smartphone mund të përshtatet me çdo fustan”.

Më pak tekstil, më shumë magjepsje. Për të kombinuar modën dhe teknologjinë e lartë, HONOR fton artistë dhe stilistë në platformën e saj.

Më shumë se 2000 ekspozues nga 48 vende morën pjesë në shfaqje. Fusha të tjera interesante ishin ato që lidhen me inteligjencën artificiale, natyrisht, e cila po hyn në shtëpitë tona të lidhura. Dhe na ndihmon të reduktojmë konsumin tonë të energjisë.

Sophie Lung, nga kompania e teknologjisë LG, thotë: “Teknologjia e inteligjencës artificiale gjurmon se si e përdorni energjinë në tërësi. Pra, nëse keni pak energji, sistemi do të ketë versionin e tij të optimizuar për t’ju treguar se si të kurseni energjinë tuaj ndërkohë që mbeteni shumë komod”.


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications