12.5 C
Tirana
E premte, 1 Mars 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

cmimi

Tregtimi i energjisë në bursën Alpex – Nga nisja e operimit janë tregtuar rreth 900 mijë mWh, çmimi mesatar 99.94 euro/ mWh

Rreth 900 mijë mWh energji janë tregtuar në Bursën Shqiptare të Energjisë lektrike ALPEX, që nga nisja e operimeve në prill të vitit të...

Bizneset që s’do furnizohen me energji nga OSHEE – Duhet të zgjedhin vetë furnizues mes 34 kompanive, çmimi vendoset mes palëve

Nga 1 janari, 2104 biznese të lidhur në tensionin 20 kv nuk do të furnizohen më nga Furnizuesi i Shërbimit Universal, çka do të...

Çmimi i energjisë nuk ndryshon – ERE do të lerë në fuqi tarifat aktuale për shitjen me pakicë dhe shpërndarjen

Çmimi i energjisë elektrike dhe tarifat e shpërndarjes nuk do të ndryshojnë, ndonëse rikthimi i tarifimit me fasha ishte një alternativë e diskutuar gjatë...

Blihen 10 mln euro energji për tetorin – KESH finalizon dy tenderë, çmimi mesatar shkon në 98 euro/mWh

Teksa situata hidrike favorizoi prodhimin vendas të energjisë në pjesën e parë të vitit, aktualisht Korporata Elektronergjetike Shqiptare ka nisur importin, me qëllim plotësimin...

Vendimi i ERE: Çmimi i energjisë elektrike për furrat e bukës nuk do të ndryshojë

Çmimi i energjisë elektrike për furrat e bukës nuk do të ndryshojë. Ato do të vijojnë të paguajnë  7.6 lekë për kWh. Në Fletoren...

Samsung prezanton gjeneratën e pestë të telefonave inteligjentë të palosshëm! Por me çfarë çmimi?

Samsung po dyfishon telefonat inteligjentë të palosshëm me një sërë veçorish të reja, por nuk po përditëson atë që ndoshta ka qenë pengesa e...

Viti i çmimeve rekord, shërbimet “xhiruan” më shumë – Çmimi i rritur i karburantit “peshoi” në të ardhurat e TVSH-së

Viti që lamë pas, njihet zyrtarisht si viti i çmimeve rekord të paktën në dekadën e fundit,  si pasojë e luftës Rusi-Ukrainë. Kjo ka...

Pa fitues, blerja afatgjatë e energjisë – Tenderi i KESH/ Shkak çmimi i lartë i ofertuar, në garë morën pjesë 3 kompani

Është mbyllur pa fitues procedura e Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare për blerjen afatgjatë të energjisë. Sipas të dhënave, të vëna në dispozicion nga KESH për...

KESH, blerje energjie 3-5 vjeçare – Hapet gara e pazakontë, çmimi do fiksohet për një periudhë afatgjatë!

Teksa çmimet e energjisë elektrike në bursë janë tejet të luhatshme, Korporata Elektorenergjetike Shqiptare ka hapur garën për blerjen energjie afatgjatë për 3 ose...

Rritet çmimi i energjisë për prodhuesit – Shoqata: Të aplikohej nga janari, i kemi dhënë shtetit 300 milionë euro në 6 muaj

Enti Rregullator i Energjisë miratoi rritjen e çmimit me të cilin qeveria blen energjinë nga prodhuesit me përparësi të energjisë elektrike, duke e çuar...

Latest news

- Advertisement -spot_img