30.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

hekurudha

Ergys Verdho në krye të “Hekurudha Shqiptare”, Erlind Sulo drejtor i KESH

Hekurudha Shqiptare dhe KESH do të këne në krye drejtues të rinj. Ergys Verdho ka marrë emërimin si drejtor i përgjithshëm i Hekurudhës Shqiptare....

Investim 243 milion Euro për rindërtimin e hekurudhës Vorë – Hani i Hotit

Pas fillimit të punës për ndërtimin e një linjë të re hekurudhore që do të lidhë Durrësin me Tiranën dhe Rinasin, qeveria e Shqipërisë përfshiu në listën e investimeve publike për periudhën 2022-2024 rindërtimin nga e para të linjës aktuale hekurudhore Vorë - Hani i Hotit, e cila aktualisht është jashtë funksionit.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications