32.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

indeksimi

Hyn në fuqi indeksimi i pensioneve, në qytet u shtohen 1.500 lekë më shumë, në fshat 900 lekë

Nga ky muaj rreth 687 mijë të moshuar, prej të cilëve rreth 585 mijë në zonat urbane dhe 101 mijë në ato rurale do...

Miratohet indeksimi 8.6% i pensioneve, rritja hyn në fuqi më 1 tetor. Përfitojnë mbi 767 mijë të moshuar

Indeksimi i pensioneve në masën 8.6 për qind është miratuar edhe nga Këshilli Administrativ i Institutit të Sigurimeve Shoqërore.Në mbledhjen e drejtuar nga ministri...

Inflacioni dhe indeksimi i pensioneve, ekuacion me “llogari që nuk përputhen”

Vala e inflacionit në vend vijoi tërheqjen për të katërtin muaj me radhë edhe gjatë gushtit. Instituti i Statistikave përllogariti se në raport me...

Indeksimi i pensioneve 8.6%, nuk justifikon as normën mesatare të inflacionit te ushqimet dhe pijet

Çmimet e ilaçeve, fatura e  energjisë elektrike dhe e ujit, e ndërthurur me inflacionin e lartë te ushqimet e bëjnë më të vështirë jetesën...

Indeksimi i pensioneve, të moshuarit në qytet do marrin 1.500 lekë më shumë, ata në fshat 900 lekë

Nga muaji i ardhshëm pensionistët në qytet do të marrin mesatarisht 1 mijë e 500 lekë më shumë, ndërsa ata në fshat më pak...

Pse është domosdoshmëri analiza e rritjes së pagave? – Gjokutaj: I nevojshëm indeksimi i pensioneve, më pas rritja pagave

Ekspertët vlerësojnë që më parë duhej bërë një rritje të pensioneve më pas rritjes së pagave. Eskperti i ekonomisë Eduart Gjokutaj theksoi se rritja...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications