25.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor 2024

Pse pavarësisht kolapsit të tregut të kriptove Ripple vazhdon të forcohet në mënyrë konstante?!

Duhen Lexuar

Ripple është ende optimist, pavarësisht lajmeve se Coinbase Wallet do të ndalojë së mbështeturi këtë aset në të ardhmen e afërt. Që nga 1 dhjetori, kuotat e monedhës mbahen në 0,4 dollarë, duke u shtuar rreth 2% në ditë. Gjatë javës, XRP është rritur në çmim me gati 7%.

Në javët e fundit, monedha ka qenë duke u tregtuar në mënyrë të qëndrueshme në zonën e gjelbër, duke injoruar kryesisht dinamikën e përgjithshme të çmimeve në tregun e kriptove. Megjithatë, heqja e mundshme e aktivit nga lista në bursën e Coinbase mund të jetë një katalizator për zhvillimin e një korrigjimi të rënies.

Përfaqësuesit e Coinbase Wallet njoftuan se nga 5 dhjetori do të ndalojnë mbështetjen e një numri asetesh, duke përfshirë Ripple, Bitcoin Cash, Stellar dhe Ethereum Classic. Sipas ekspertëve, ky vendim është për shkak të kërkesës së ulët të përdoruesve për këto monedha.

Nga ana tjetër, analistët besojnë se trendi rritës i XRP ishte rezultat i disa fitoreve nga Ripple Labs gjatë një procesi gjyqësor të zgjatur me Komisionin e Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim të SHBA-së (SEC). Shumë ekspertë sugjerojnë se në fund, vendimi i gjyqtarit mund të jetë në favor të Ripple Labs, gjë që do të kontribuojë në rritjen e qëndrueshme të XRP.

Në dritën e ngjarjeve të paralajmëruara, shumë analistë po përpiqen të parashikojnë dinamikën e mëtejshme të Ripple. Për shembull, eksperti i mirënjohur i kriptove Mikael van de Poppe beson se aktivi mund të arrijë në 0,49 dollarë në të ardhmen e afërt. Sipas ekspertit, nëse kuotat qëndrojnë mbi këtë zonë, atëherë do të ketë vend deri në ekstremin global prej 1 dollarësh.

Aktualisht, komuniteti i kriptove është në pritje të përfundimit të procesit gjyqësor me rregullatorin amerikan. Shumica e teknikave janë neutrale, gjë që mund të tregojë një lloj konsolidimi të tregut.


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications