29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

duhet

Detyrimet për eficiencë energjie në godinat publike – Miratohet vendimi për kursimin e energjisë, çdo vit duhet të rinovohet 3% e stokut

Ola Mitre/ Këshilli i Ministrave ka miratuar metodologjinë dhe procedurat që do të ndiqen për stokun e ndërtesave publike që do të rinovohen...

A do të rrisë produktivitetin “liria” e orarit të punës? – Muça: Për sektorin privat duhet ndërhyrje në Kodin e Punës dhe vendim Parlamenti

Fleksibiliteti i orarit të punës për punonjësit e administratës publike, u paralajmërua nga kryeministri Edi Rama në majin e këtij viti teksa u prezantua...

Rregullat e reja për balancat e energjisë – OST: Intervali 15 minutësh s’mund të realizohet, kompanive iu duhet më tepër kohë

Intervali kohor 15 minuta për proceset e tregut balancues të energjisë nuk mund të realizohet. Përmes një shkrese drejtuar Entit Rregullator të Energjisë, Operatori...

Zero taksa e fatura për kompanitë që prodhojnë armë në Shqipëri – Kriteri: Kompania duhet të investojë së paku 25 milionë euro

Shqipëria po përgatit terrenin për zhvillimin e industrisë së prodhimit të armëve. Për këtë qëllim, në proces konsultimi publik është dhe një projektligj i...

Sa kohë i duhet një hakeri për të thyer një fjalëkalim në vitin 2024?

Përditësimi i fjalëkalimit tuaj që të jetë më i gjatë dhe të përmbajë një përzierje shkronjash, numrash dhe simbolesh mund të rrisë kohën që...

Sigurimet e papaguara rrezikojnë pensionet – Avokatja Shkëmbi sqaron procedurën që duhet të ndiqet nga qytetarët

Borxhi i akumuluar ndaj sigurimeve shoqërore, nga institucione publike dhe private, ka arritur në nivelin e 22.5 miliardë lekëve, një detyrim ky që ka...

Të gjitha vendet ku duhet të paguani një ‘taksë turistike’ në 2024!

Lajmet për ndikimet negative të shumë turistëve ishin kudo. Destinacionet më të njohura në botë, si Venecia, Barcelona dhe Zelanda e Re, po përpiqen...

Si duhet të shpërndahet nafta për fermerët? – Vuksani: Paratë për përfituesit të jepen në sezon

Ndërsa më 27 Mars pritet të hapen aplikimet për skemën kombëtare në bujqësi 2024, përmes së cilës do të financohen fermerët përfitues, ekspertët e ...

A duhet ta fikim kompjuterin natën apo thjesht ta vendosim në standby?

Një sondazh i kryer nga Panda Security, një kompani që prodhon një nga programet antivirus më të njohur në botë, zbuloi se vetëm 37%...

“Nga fushat, në financa” – Apeli i BB: Shqipëria duhet të zhbllokojë potencialin bujqësor

Në Shqipëri, sektori i bujqësisë ka luajtur prej kohësh një rol kryesor në nxitjen e punësimit dhe rritjen ekonomike. Aktualisht, sektori përbën gati 20%...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications