36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fitime.

“Bizneseve shqiptare u mungojnë idetë novative” – Ekspertja: Shqipërisë i duhen më shumë sipërmarrje që japin vlera, jo fitime

Ndonëse bizneset janë një formë e mirë për të krijuar sa më shumë të ardhura, bizeset shqiptare vijojnë të kenë formën tradicionale që operojnë. Statistikat...

Bizneset, 3.3 miliardë lekë fitime -Tregtia dhe Energjia elektrike me performancën më të lartë

INSTAT ka publikuar së fundmi të dhënat nga “Anketa Strukturore pranë Ndërmarrjeve” të cilat na sigurojnë një rezyme më të qartë mbi strukturën ekonomike,...

Nafta në Shpirag, ekspertët parashikojnë deri në 4 milionë dollarë fitime në ditë

Taksat që do mblidhen çdo vit nga nxjerrja e naftës në Shpirag dhe jo vetëm, parashikohet të arrijnë deri në disa qindra milionë dollarë sipas...

93% e biznesit fitime të kënaqshme, 57% s’kanë nevojë për kredi – BSH: Pjesa dërrmuese, rezultat financiar pozitiv. Pritshmëri optimiste për 2023

Një vrojtim i kryer nga Banka e Shqipërisë mbi 1,352 kompani të shtrira në gjithë territorin nxjerr në pah se biznesi po përjeton situatë...

“Humbjet tek eksportuesit, pjesë e të bërit biznes” – Zhvlerësimi i euros, Ibrahimaj: Punojnë me kontrata porositëse, disa biznese kanë dhe fitime

Eksportuesit, sektori i cili rezulton ndër më të prekurit nga zhvlerësimi i monedhës europiane, nuk do të marrin ndihmë nga qeveria për të përballuar...

Itali, turizmi dimëror pret 9.5 miliardë euro fitime – Por, një pjesë e mirë do të shkojë për faturat e energjisë

Pas sezonit “zero” si pasojë e Covid-19 në vitet 2020–2021 dhe një tjetri – dimrin e kaluar – gjatë të cilit nuk u arritën...

Ryanair shënon fitime rekord gjatë verës – Kompania pret dhe më shumë klientë në vitet e ardhshëm

Ryanair publikoi fitimin më të madh ndonjëherë për sezonin e tij kryesor të verës. Kompania ajrore shtoi se priste rritje shumë të fortë të...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications