14.5 C
Tirana
E premte, 1 Mars 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

delina ibrahimaj

Përfundon periudha pa gjoba; Ibrahimaj: 8,900 biznese të vogla nuk janë fiskalizuar, do kalojnë në status pasiv

Më 30 qershor përfundoi afati pa penalitete për biznesin e vogël që nuk është fiskalizuar. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë znj. Delina Ibrahimaj deklaroi se deri tani 8,900 biznese të vogla nuk janë fiskalizuar, pasi prej muajsh nuk raportojnë aktivitet.

Ibrahimaj për tregtinë online: Forcojmë mbrojtjen e konsumatorit dhe Task Forcë për gjurmimin e subjekteve të paregjistruara

Për të gjitha ato subjekte që tregtojnë online, por janë të pa regjistruara është ngritur një Task Forcë për gjurmimin e tyre, nga një grup nga Tatimet dhe Sektori i Krimit Ekonomik në Policinë e Shtetit, tha ministrja e Financave dhe Ekonomisë.

Projektbuxheti 2022, pa rritje pensionesh por me rritje rrogash

Projektbuxheti nuk parashikon rritje të pensioneve, por parashikon rritje të rrogave për mjekët, mësuesit, infermierët, etj...

Latest news

- Advertisement -spot_img