6.5 C
Tirana
E premte, 23 Shkurt 2024

Fansat e Elon Musk krijojnë një monument të idhullit të tyre prej 600 mijë dollarë! (FOTOT)

Duhen Lexuar

Më 26 nëntor, fansat e themeluesit të Tesla dhe SpaceX po planifikojnë t’i dhurojnë idhullit të tyre një monument prej nëntë metrash, i cili i kushtoi 600 mijë dollarë.

Fansat e Elon Musk kanë paguar një shumë të çmendur parash për një monument që i ngjan një dhie (GOAT: Greatest of All Time (më i  madhi i të gjitha kohërave)) me kokën e miliarderit më të famshëm në Tokë, i cili është ulur mbi një raketë.

Kjo bëhet me dije nga përfaqësuesit e kompanisë së kriptomonedhës Elon Goat Token ($EGT), e cila organizoi mbledhjen e fondeve për monumentin.

“Monumenti është krijuar për t’i bërë njerëzit të buzëqeshin kur e shohin, ndoshta edhe vetë Elon Musk do të qeshë kur ta shohë.”

Monumenti i aluminit, i cili u deshën “rreth nëntë muaj” për t’u krijuar, do t’i paraqitet njeriut më të pasur në botë më 26 nëntor në zyrën e Tesla në Austin, Teksas, SHBA.


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit