29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

inteligjenca artificiale

Parashikimi i Mark Zuckerberg: Metaverse do të ketë 1 miliard persona

“Ne shpresojmë që të arrijmë te një shifër rreth 1 miliard persona në metaverse, të cilët bëjnë tregti me vlerë prej qindra dollarësh, duke blerë mallra dixhitale, përmbajtje dixhitale dhe gjëra të ndryshme për të shprehur veten”

General Motors po përdor Inteligjencën Artificiale për të shpejtuar kontrollin e makinave

General Motors po përfshin Inteligjencën Artificiale në procesin e kontrollit të makinave.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications